, Blog

MEDIAN pro Ministerstvo zdravotnictví: Alkohol poprvé konzumujeme nejčastěji ve společnosti přátel

V rozmezí od 3. do 13. ledna 2020 realizovala agentura MEDIAN pro Ministerstvo zdravotnictví výzkum zaměřený na konzumaci alkoholu.

"Respondenti ve výzkumu hodnotili to, zda je v současné době pití alkoholu dle jejich názoru “trendy” a za jakých okolností by jeho konzumaci označili za nepřijatelnou. Dále nás ve výzkumu zajímalo i to, s kým poprvé konzumovali alkohol a zda mají ve společnosti problém odmítnout sklenku alkoholu. Respondenti měli dále za úkol identifikovat, jaká onemocnění mohou být způsobena nadměrnou konzumací alkoholu.", uvádí agentura Median.

Agentura Median zveřejnila k tématu tiskovou zprávu z výzkumu (po kliknutí se zahájí stahování PDF) a podrobnou shrnující zprávu s titulem Konzumace alkoholu (po kliknutí se zahájí stahování zprávy v PDF).

[Zdroj: MEDIAN pro Ministerstvo zdravotnictví: Alkohol poprvé konzumujeme nejčastěji ve společnosti přátel; zobrazeno 10. 2. 2020]


Zpráva o alkoholu v České republice 2021 - první souhrnná zpráva o užívání alkoholu a jeho zdravotních a sociálních dopadech v ČR. Přečtěte si ji:  Blog alkohol-skodi