Blog

Přečtěte si články, které nás zaujaly.

Najdete tu informace určené pro veřejnost i pro odborníky, kteří pracují v oblasti závislostí nebo se setkávají s lidmi, pro které konzumace alkoholu představuje zvýšené riziko.

Mapa nehod opilých řidičů 2021

Seznam Zprávy připravily na základě Policie ČR za rok 2021 unikátní podrobné mapy a grafy strukturované podle příčin a následků dopravních nehod. Vizualizace byly zveřejněny v lednu 2022.

Čtěte více

Nechmel děti

Kampaň "Nechmel děti" zahájila organizace Suchej únor, z.ú., v dubnu 2022. Cílem je inspirovat rodiče, aby zvážili svůj přístup při podávání ochucených i neochucených pivních nápojů svým dětem.

Čtěte více

Alkohol – dobrý sluha nebo zlý pán?

Praha, 29. 3. 2022 – „Alkohol může být občas dobrý sluha, ale často je také zlý pán,“ uvádí Jindřich Vobořil. Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti v roce 2021 poprvé připravilo obsáhlou Zprávu o alkoholu v České republice, která je podkladem pro formulaci vládních veřejnězdravotních opatření založených na faktech.

Čtěte více
« 1 2 3 4 5 7 9 »

Zpráva o alkoholu v České republice 2021 - první souhrnná zpráva o užívání alkoholu a jeho zdravotních a sociálních dopadech v ČR. Přečtěte si ji:  Blog alkohol-skodi