Blog

Přečtěte si články, které nás zaujaly.

Najdete tu informace určené pro veřejnost i pro odborníky, kteří pracují v oblasti závislostí nebo se setkávají s lidmi, pro které konzumace alkoholu představuje zvýšené riziko.

Češi a závislosti: ALKOHOL

Deník se v měsících únor-duben věnuje tématu Češi a závislosti. Únor byl věnován tématu Alkohol, následovat bude téma Kouření (od 9. 3. 2020).

Čtěte více

Alkohol pod kontrolou

Alkohol pod kontrolou je internetová stránka spravovaná Klinikou adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a VFN v Praze.

Čtěte více

Zápisník alkoholičky vyšel knižně

Zápisník alkoholičky vyšel v r. 2020 knižně. Zajímavý rozhovor s autorkou Michaelou Duffkovou byl zveřejněn na stránce HateFreeCulture v souvislosti s oceněním Blog roku 2019 Magnesia Litera.

Čtěte více

Alkohol a rakovina - kampaň Movendi

MOVENDI INTERNATIONAL, globální síť pro rozvoj prostřednictvím prevence alkoholu informuje u příležitosti Světového dne proti rakovině 2020 o rizicích konzumace alkoholu. Alkohol je kancerogen.

Čtěte více
« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Zpráva o alkoholu v České republice 2021 je první souhrnnou zprávou o užívání alkoholu a jeho zdravotních a sociálních dopadech v ČR. Přečtěte si ji:  Blog alkohol-skodi