, Blog

Preventivní akce HAD zaměřená na kontrolu prodeje alkoholu dětem

Celostátní preventivní akce Policie ČR "HAD" je zaměřené především na kontrolu dodržování zákazu prodeje  podávání alkoholu dětem a mladistvým. Videoreportáž z akce přinesla Česká televize.

Akce HAD (Hazard, alkohol a děti) probíhá v supermarketech, restauracích, barech, na diskotékách i v parcích - policie kontroluje nezletilé, zda nepijí alkohol nebo neužili drogy, a zjišťuje, jestli jim personál neprodává či nepodává alkohol. Akce probíhá i v hernách, kde se kontroluje dodržování zákazu hazardního hraní nezletilých.

Ke kontrolám v restauracích a barech využívá Policie České republiky ve spolupráci s Českou obchodní inspekcí i nezletilé figuranty. V některých případech policii doprovázejí i sociální pracovníci (OSPOD), nebo hasiči či hygienici.

Reportáž České televize je připojena ke článku Policejní HAD obtočil restaurace i obchody, hledá nezletilé opilce, ČT24, 29. 6. 2019.


Zpráva o alkoholu v České republice 2021 je první souhrnnou zprávou o užívání alkoholu a jeho zdravotních a sociálních dopadech v ČR. Přečtěte si ji:  Blog alkohol-skodi